Star Wars – Cienie Imperium PDF

Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu. Zobacz też: nazwa star Wars – Cienie Imperium PDF obronnego USA: Wojny Gwiezdne. Zdjęcia tej planety były kręcone w Tunezji w miejscowości Tatawin.


Författare: John Wagner.

"Komiks powstal na podstawie cieszacej sie wielka popularnoscia powiesci Steve’a Perry’ego pod tym samym tytulem, a jego akcja rozgrywa sie pomiedzy Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi. Calkowite zwyciestwo imperatora wydaje sie kwestia czasu. Niedobitki rebeliantow rozproszyly sie, a Luke Skywalker powoli dochodzi do siebie po utracie reki, poszukiwany nie tylko przez Dartha Vadera, ale i przez nowa mroczna postac – ksiecia Xizora, szefa najwiekszej organizacji przestepczej w galaktyce. Albumem Cienie Imperium rozpoczynamy wydawanie kolekcji STAR WARS LEGENDY. Zaprezentujemy w niej najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, ktore przez cwierc wieku publikowalo komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. "

W listopadzie 2017 Disney ogłosił, że powstanie czwarta trylogia filmowa w uniwersum Gwiezdnych wojen, za której stworzenie odpowiedzialny będzie Rian Johnson, będzie on także reżyserem pierwszego z filmów. W lutym 2018 z kolei ogłoszono, iż David Benioff oraz D. Osobny artykuł: Lista ras z serii Gwiezdne wojny. Zdanie Dawno, dawno temu w odległej galaktyce rozpoczynające każdy z filmów jest jedyną wskazówką co do miejsca i czasu akcji.

Wydarzenia pokazane w filmach są mitami przeszłości, na wzór fabuły baśni oraz starożytnych eposów o herosach. Akcja filmów i innych kanonicznych elementów franczyzy opisuje ponad 60 lat historii. Galaktykę zamieszkują ludzie i wiele innych inteligentnych gatunków, często humanoidalnych. Powszechny jest hipernapęd umożliwiający szybkie podróże międzygwiezdne. Z tym tematem związana jest kategoria: Postacie z cyklu Gwiezdne wojny. Pomysł Gwiezdnych wojen powstał we wczesnych latach 70.

XX wieku i w tym czasie był wielokrotnie zmieniany. Gwiezdne wojny okazały się jednak przebojem, co pozwoliło na nakręcenie dwóch kolejnych filmów, o uprzednio zaplanowanej fabule. Filmy czerpią bardzo wiele z archetypowych postaci i motywów obecnych w klasycznej literaturze. Zdanie to pojawia się na początku każdej z części filmu oraz w wielu nawiązaniach. Budzi jednocześnie skojarzenia z antyczną epiką heroiczną. Jednym z najczęściej wspominanych nawiązań jest nazwa systemu obronnego USA: Wojny Gwiezdne, któremu nazwę nadał prezydent Ronald Reagan.

Jeden z pierwszych filmów Lucasa to Elektroniczny labirynt THX 1138 4EB, którego akcja ma miejsce w roku 2187. Popularność sagi George’a Lucasa jest zjawiskiem na skalę światową. Jest to fenomen kinematograficzny, techniczny, ale też np. Gwiezdne wojny przedstawiają samoniszczącą naturę gniewu i nienawiści. Określają to słowa Mistrza Yody: Strach prowadzi do gniewu, gniew prowadzi do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia, cierpienie prowadzi na Ciemną Stronę Mocy. Nawet Vader nie jest w istocie zły, jest zwyczajnym człowiekiem, który uległ powabom zła.

This entry was posted in Ratgeber. Bookmark the permalink.